Image

Portrétní fotograf

Focení osob a skupinek

Jako portrétní fotograf jsem začínal stejně jako každý a má portrétní praxe se píše jak v rámci profesionála, tak i jako portrétní fotograf formou "TFP", což je v překladu "Time fot Pictures", nebo "Time for Prints".

Lidé často říkají, že nejsou fotogeničtí. Ke každému portrétovanému přistupuji kreativně. Každý člověk je jiný a také focení je jiné. Hra charakteru, výrazu tváře, gest, světel, okamžiku dávají vzniknout neopakovatelným foto portrétům. Focení může probíhat ve fotoateliéru nebo u vás doma, v interiérech či v exteriéru. Před focením s vámi nejprve proberu účel portrétu a podle toho zvolím vhodný styl i přístup. Focení probíhá v přátelské, ale profesionální atmosféře, aby pro vás bylo hezkým zážitkem, který se odrazí na výsledných fotografiích.

portet venku pruhované šaty
Portrét v policejní uniformě
Portrét usměvavé slečny s brokovnicí
portret blondýny s kloboukem

Proč portrét zrovna od jankorous.cz?

  • Tvůrčí a přátelský přístup, preciznost a kvalita
  • Portrét pro radost a na památku, portréty uměleckých osobností
  • Reprezentativní foto portréty pro nezávislé profesionály, živnostníky a řemeslníky
  • Focení v blízkých fotoateliérech, u vás doma nebo v exteriéru
  • Několik rozdílných stylů a nálad, různorodá svícení, pózy, gesta, výrazy, u focení v ateliéru vystřídáme bílé, tmavé či barevně nasvícená pozadí
  • Vybrané fotografie pro retuš jsou precizně retušované podle přání klienta, až po vašem schválení je retuš hotová
  • Fotografie jsou v digitální formátu ve velikosti pro použití na webu (900x600 px) a pro tisk (30x20 cm) nebo jiné formáty na přání
  • Tisk a rámování fotografií podle individuálních požadavků

Pokud stále váháte, podívejte se na mé předchozí focení portrétů v mém portfoliu.

Ceny za portrétní focení

Hodně fotografů určuje svojí cenu podle balíčků, počtu fotek nebo ještě nevím podle čeho. Osobně dávám přednost osobní konzultaci a potom individuálnímu nacenění, protože každé focení je jiné a je potřeba buď více nebo méně zásahů v post procesu fotky, nebo se jedná o fotky, kde je potřeba rozsáhlejších montáží, dále zde hraje cenu doprava, použitá technika a tak dále. Zkrátka pokud se ptáte na cenu, stačí mne kontaktovat, a já mám cenu velmi rád řeknu.